Krimuldas Mūzikas un mākslas skola

KONKURSS DIZAINA DARBI 2021 2021. gada 27. decembris

Ir noslēdzies konkurss DIZAINA DARBI-2021! 
Ar prieku paziņojam, ka dizaina projekts Metamais riņķis - (autors Kārlis Liepiņš) un dizaina projekts Čučumuiža (autore Madara Pučure) ir guvuši konkursa žūrijas atzinību! 
Konkursa DIZAINA DARBI-2021 ietvaros skolēni tika aicināti iesūtīt idejas un izstrādāt dizaina projektu ar mērķi uzlabot dzīvi mājdzīvniekiem. Konkursa mērķis - rosināt skolēnus iepazīt dizainu un izmēģināt savus spēkus dizaina projekta izstrādē. Konkursa atbalstītājs - Valsts kultūrkapitāla fonds.
Krimuldas MMS audzēkņi projektus izstrādāja skolotāju Evitas Kurtiņas, Lienes Kaļvas un Marijas Vītolas vadībā. Vispirms tika rūpīgi strādāts ar idejas skicēm, pētītas dzīvnieka vajadzības. Sekoja projekta izstrāde, prototipa veidošana materiālā. Bērni strādāja gan skolā klasē, gan turpināja darbu attālinātā mācību procesa laikā, kad arī bija laiks pamatīgāk pētīt savu mājdzīvnieku, izmēģināt darbu materiālā. Projektus izstrādāja mākslas nodaļas 2. un 4.klašu bērni, tēma bija aizraujoša. Tika izstrādāti vairāki interesanti darbi, un skolēni guva vērtīgu darba pieredzi, kas palīdzēja izprast dizainera darba specifiku, darba posmus.
Konkursa žūrijas priekšsēdētājas, dizaineres Lienes Jākobsones komentārs par dizaina projektu Metamais riņķis:
Metamā riņķa ideja atgādina frīsbiju, taču tā kā riņķim šajā gadījuma ir cits lietotājs (suns), tad arī dizains veidots tam pielāgots. Riņķis izgatavots no cietas un izturīgas plastmasas, ko suns nevar sagrauzt, turklāt tas ūdenī negrimst. Atzinīgi vērtējams autora lēmums veidot produktu, pārstrādājot un atkārtoti izmantojot plastmasu. Dizains ir gana universāls, lai būtu piemērots praktiski jebkuram sunim. Darba gaita parāda, ka autors ir izzinājis visus dizaina procesa posmus no lietotāja izpētes un ideju ģenerēšanas, līdz rasējumiem, produkta izgatavošanai un visbeidzot arī testēšanai ar lietotāju. Īpaši uzteicams, ka autors nav nobijies pašrocīgi (ar atbalstītāju palīdzību) uzsākt visai sarežģīto plastmasas kausēšanas un formā atliešanas darbu.
Konkursa žūrijas priekšsēdētājas, dizaineres Lienes Jākobsones komentārs par dizaina projektu Čučumuiža:
Dizaina projekta ietvaros izveidota atraktīva un funkcionālā mājiņa kaķim. Lieliski, ka padomāts par kaķa labsajūtu – tam ir gana daudz vietas, kur gulēt, un putuplasta bumbiņas, ar ko spēlēties. Tajā pat laikā mājiņas risinājums ir praktisks arī kaķa saimniekam, jo, paceļot jumtu, to viegli atvērt, lai iztīrītu un pārliecinātos, vai iekšpusē viss kārtībā. Veiksmīgi izdevies arī jumta lodziņš, kas ļauj palūkoties uz kaķi, kamēr tas guļ mājiņā. Turpmākajos dizaina projektos būtu ieteicams censties izveidot konkrētajam lietotājam pielāgotu dizainu. Šoreiz cilvēku mājas forma ir samazināta, lai tā atbilstu kaķa izmēram, taču būtu bijis vērtīgi izdomāt tieši kaķu mājai piemērotu formu. Īpaši jāuzsver autores novērojumi dabā, kas atspoguļojas skicēs, kur kaķis attēlots dažādās viņa iecienītās pozās. Darba procesā pētīti arī kaķa paradumi, konstatēts, ka tam patīk gulēt kartona kastēs un tāpēc izlemts par kartona mājiņas izveidi. Darba gaitā dizaina risinājums gan izstrādāts materiālā, gan arī testēts ar pašu mājdzīvnieku. Konkursam iesūtītais materiāls ir izsmeļošs – gan tekstā, gan pievienotajos fotoattēlos un video ir iespējams izsekot līdzi autores iecerei no idejas līdz pat tās realizācijai un pārliecināties par darba tapšanas gaitu.
Vairāk par konkursu varat lasīt šeit:
https://www.triskrasas.lv/lv/dizains/dizaina-darbi