Krimuldas Mūzikas un mākslas skola

KRIMULDAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA paicina piedalīties mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti”. 2020. gada 9. jūnijs

KRIMULDAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA paicina piedalīties mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti”. 

 Ir pagājis satraukuma pilns pavasaris, sācies vasaras laiks. Iespējams, jums ir draugi vai radi, kuri sen nav satikti, kurus nesatiksim šovasar..Protams, mūsdienās mēs varam sazināties ar interneta palīdzību, tomēr vēstule, atklātne pastkastītē joprojām ir priecīgs un satraucošs pārsteigums! Kāds mūs ir atcerējies, domājis! Tāpat varam pārsteigt savus draugus, radus! Un  pastkastīte var būt koša, pamanāma, interesanta arī pati! Palīdzēsim!

Aicinājums piedalīties akcijā

“ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”

 “BILŽU BIROJS” aicina "izkrāsot" savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Arī ikviens no jums ir aicināts piedalīties “BILŽU” akcijā, apgleznot un atjaunot savas ģimenes vai radinieku pastkastītes vai radīt savu īpašo sapņu pastkastīti - tā var būt arī tavā istabā!

Ko tieši tu vari darīt? Piedāvāajam 4 variantus:

  1.  Apzini interesantākās pastkastītes Krimuldas novadā vai citur Latvijā - ja kādā no vasaras ceļojumiem pamani interesantu pastkastīti! Pastkastīte lauku ainavā - tā ir ne tikai pastkastīte, bet arī vides objekts - tā papildina, rotā, iederas ainavā!

Pastaigājoties, braucot izbraukumos vēro un pamani - varbūt kaut kur ir interesantas, skaistas, neparastas vai pavisam senas pastkastītes? Ja vari (īpašnieks atļauj) nofotogrāfē tās, uzzini pastkastītes adresi, atsūti mums!

  1.  Vasaras plenēra uzdevums - “Pastakstīte ainavā” - uzglezno vai uzzīmē ainavu, kurā priekšplanā redzama pastkastīte(s)! Formāts A4 - A3 , tehnika brīva. Centies domāt par noskaņu savā darbā. Kādas vēstules nesusi šī pastkastīte? Vari fantazēt, papildināt darbu ar fantastiskām detaļām (kaut kas var itkā lidot ārā vai iekšā pastkastītē..varbūt uz pastkastītes maliņas nosēdies teiksmains dzīvnieks..varbūt kāds pastkastītei tuvojas..)
  2.  Izdaiļo savu, savas ģimenes īsto pastkastīti! Ja izvēlies šo uzdevumu, vispirms izstrādā skici un pārdomā ideju - kā tu izdaiļosi pastkastīti. (darbam jāiztur laika apstākļi un pastkastītei jābūt lietojamai - to jāvar atvērt, tai jāvar piekļūt. Bet dekors var būt arī īslaicīgs - varbūt tas domāts Jāņu svinībām vai citiem vasaras svētkiem! Šāds īslaicīgs dekors varbūt ir iespējams arī daudzdzīvokļu mājā - ja iedzīvotāji vienojas! Tad nofotogrāfē, iemūžini to). Pievērs uzmanību, ka pastkastītei ir arī iekšpuse – dekors vai zīmējums var pārriet uz iekšpuses atvērumu! Ieteikumi materiālu izvēlē:
  1.   Ja Tu dzīvo daudzdzīvokļu mājā vai ja Tev nav iespējas apgleznot savu vai radinieku pastkastīti, veido savas sapņu pastkastītes maketu no kurpju vai cita iepakojuma kastes vai radi pavisam jaunu no mājās pieejamiem materiāliem! Fantazē un esi radošs - vari līmēt, pīt, pat šūt vai adīt, izmantot jebkādas tev interesantas tehnikas! Uz Sapņu pastkastītes, arī jāparādās nosaukumam, adresei, bet tas var būt izfantazēts!

Mākslas darbu autori aicināti publicēt savas apgleznotās pastkastītes un to tapšanas gaitu sociālajos tīklos Facebook, Instagram, Draugiem.lv, izmantojot tēmturus #Pastkastites un #paliecmājās un pievienojot/ietagojot @FestivalsBildes, lai “BILŽU BIROJS” varētu sekot līdzi un dalīties ar šiem ierakstiem savos sociālajos tīklos.

Kad darbs gatavs, pastkastīti nofotografē tuvplānā. Tad piestiprini to plānotajā atrašanās vietā un nofotografē vēlreiz. Ja izvelējies gleznot vai zimēt pastkastīti avinavā, arī šo darbu sūti mums!

Sūti attēlus uz e-pastu krimulda.mms@krimulda.lv vai oleksa.irena@gmail.com

 Plašāka informācija par akciju un nolikums festivāla “BILDES” mājaslapā -  www.bildes.lv

Ja Tu, Tavi draugi vai radinieki vēlas piedalītos akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti” individuāli, tad droši varat to darīt! Mākslinieciskojuma autors vai tā pārstāvis ar īpašnieka piekrišanu pastkastīti nofotografē labā kvalitātē (divas fotogrāfijas – viena tuvplānā, otra – reālajā vidē) un līdz 2020. gada 10. septembrim nosūta uz e-pastu pastkastites@bildes.lv, vēstulē norādot:

Gaidīsim Tavas īstenotās idejas!!! Lai skaista vasara!