Krimuldas Mūzikas un mākslas skola

XIII Jēkaba Graubiņa jauno pianistu konkurss 2019. gada 17. aprīlis

Šī gada 13. aprīlī Līvānos notika XIII Jēkaba Graubiņa jauno pianistu konkurss. Konkursā piedalījās 84 audzēkņi no 37 Latvijas mūzikas skolām: Saldus, Rīgas, Jēkabpils, Kārsavas, Krimuldas, Līvānu, Jūrmalas, Valmieras, Madonas, Ādažu, Daugavpils, Jaunpiebalgas, Rēzeknes, Ķekavas, Ikšķiles, Ludzas, Limbažu, Olaines, Balvu, Gulbenes, Birzgales, Dagdas, Krāslavas, 
Preiļu, Salgales, Salaspils, Amatas, Sējas, Aizkraukles. Krimuldas Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja audzēknes Ingrīda Ignatova un Loreta Kandavniece-Kurbanova. Paldies skolotājai Dacei Gžibovskai par ieguldīto darbu!

Konkurss notiek katru gadu, un tam ir savas tradīcijas. Konkursa mērķis ir aktivizēt interesi par J. Graubiņa klaviermūziku, iekļaujot to jauno pianistu repertuārā. Šogad konkursā piedalījās jaunāko un vidējo klavieru klašu audzēkņi, un kā obligātais skaņdarbs bija jāatskaņo viena no J. Graubiņa tautasdziesmas apdarēm no krājuma Spēlmanītis. Jauno pianistu sniegumu vērtēja profesionāla žūrija: žūrijas priekšsēdētājs Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors, diriģents, komponists, pianists Aivars Broks, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore Antra Vīksne, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas pedagoģe Sandra Jalaņecka.